TV LIVE Radio
Nga Vendi
17 June 2024
Osmani: Stoilkoviq zv/kryeministër përgjegjës për Marrëveshjen e Ohrit, kështu kur je i preferuar dhe jo i votuar

Në kabinetin e ri qeveritar ashtu edhe siç njoftoi mandatari për formimin e qeverisë së re Hristijan Mickoski, do të jetë edhe Ivan Stoilkoviq.
Ai do të jetë ministër për Marrëdhënie mes Bashkësive dhe zv/kryeministër përgjegjës për marrëveshjen e Ohrit.
Lidhur me këtë ka reaguar edhe Bujar Osmani, i cili ka thënë se kjo ndodh kur je i preferuar dhe jo i votuar.
“Ivan Stoilkoviç, Zëvendës Kryeministër përgjegjës për marrëveshjen e Ohrit.
Kështu është kur je i preferuar e jo i votuar”, ka shkruar Osmani.Të ndryshme
Më shumë

Radio Uskana - LIVE