TV LIVE Radio
PromoKa ndërruar jetë gazetarja nga Shkupi
PromoTakim i ministrit Durmishi me ministren e Kosovës Hajdari
PromoGjuajtje me armë zjarri në dasëm/ Plumbi qorr dëmton veturën e banorit të fshatit Kamjan
Promo Çfarë synon ‘FE’? “Kantonizim ose rajone gjyqësore”, flet Sela
Lajmet nga Vendi
Më shumë
LajmeKa ndërruar jetë gazetarja nga Shkupi25 July 2024
LajmeTakim i ministrit Durmishi me ministren e Kosovës Hajdari25 July 2024
LajmeGjuajtje me armë zjarri në dasëm/ Plumbi qorr dëmton veturën e banorit të fshatit Kamjan25 July 2024
Lajme Çfarë synon ‘FE’? “Kantonizim ose rajone gjyqësore”, flet Sela25 July 2024
LajmePër festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup25 July 2024Lajme nga rajoni dhe Bota
Më shumë
Bamir Topi rrëfen çfarë i tha Bashës: Luajte jashtëzakonisht dobët duke dalë nga skena politike25 July 2024
13 vjet nga vrasja e Heroit të Kosovës, Enver Zymberit25 July 2024
Aksident tronditës në Turqi! Dy prindër dhe fëmijët e tyre vdesin kur makina bie nga ura. Po shkonin në piknik25 July 2024
Joe Biden iu drejtua kombit – shpjegoi vendimin për të hequr dorë nga gara për President të SHBA-së25 July 2024
“Blick”: Vizitoni Shqipërinë vendin mesdhetar me pasuri historike dhe kulturore24 July 2024
Osmani takohet me Hovenier, shpreh shqetësimin për heqjen e vizave për serbët me pasaporta ilegale24 July 2024ShowBiz
Më shumë
ShowBizMikeshë të vërtetë Erjolën apo Ledjonën? Juli thotë emrin e…25 July 2024
ShowBizDridhej toka! Koncerti epik i Travis Scott me 80.000 fansa “tundi” Milanon25 July 2024
ShowBiz“Mu nuk m’ki mo”, thotë Xhensila Myrtezaj24 July 2024
ShowBizBebe Rexha e lumtur në Prishtinë, takohet me Presidenten24 July 2024
ShowBiz“Shoqet dhe rivalet” e Big Brother Vip shijojnë bashkë pushimet23 July 2024Sport
Më shumë
SportEuroBasket U-18, Kosova i mëson kundërshtarët e saj25 July 2024
SportDaku në formacionin e javës në Rusi25 July 2024
SportSot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte24 July 2024
SportSylvinho vazhdon kontratën me Shqipërinë24 July 2024
SportManchester United gjen zëvendësuesin e Casemiros në Brazil23 July 2024
SportBallkani sot luan në rrethin e dytë të Conference League23 July 2024Teknologji
Më shumë
Meta prezanton aplikacionin e inteligjencës artificiale me burim të hapur25 July 2024
Mos përdorni rrjete publike të Wi-Fi në Paris25 July 2024
Amazon gjobitet rëndë nga Italia24 July 2024
Përditësohet ChatGPT24 July 2024
Përmirësime të dobishme po vijnë në Google Maps për Android23 July 2024


Kuriozitete
Më shumë
99-vjetori i lindjes së Martin Camajt! Përkujtohet poeti, studiuesi dhe gjuhëtari, ish drejtues i Katedrës së Albanologjisë në Mynih 25 July 2024
Dëshmia e fqinjit dhe varrmihësit: Ditën që vdiq Musine Kokalari në banesën e saj në Rrëshen, unë gjeta të shkruara me dorën e saj… 25 July 2024
“Banesa me dy Peristile” në Finiqin antik 24 July 2024
“Rruga e dashurisë”, shtegu i veçantë në Itali rihapet 12 vite pas rrëshqitjes së dheut që zuri poshtë turistët 24 July 2024
306 vjet nga vënia në skenë e operas “Scanderbeg” e Vivaldit në Firence 23 July 2024

Radio Uskana - LIVE