TV LIVE Radio
Nga Bota
17 June 2024
Përplasen trenat në Indi, vdesin tetë persona

Tetë persona vdiqën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën pasi një tren mallrash u përplas me një tren pasagjerësh në Indinë lindore të hënën, sipas autoriteteve, pasi një zyrtar i lartë urdhëroi një përgjigje të madhe emergjente.

Kanchenjunga Express, i cili kalon midis qytetit të Kolkata dhe Silchar në shtetin verilindor të Assam, u godit nga një tren mallrash në jug të qytetit të Siliguri, sipas kryeministres së Bengalit Perëndimor Mamata Banerjee.

Ekipet e fatkeqësive kanë nxituar në vendin e ngjarjes.

 Të ndryshme
Më shumë

Radio Uskana - LIVE