TV LIVE Radio
Sport
15 June 2024
Milani dërgon skaut për të parë nga afër Brojën në ndeshjen ndaj Italisë

Një skaut i Milanit thuhet se do të shikojë sulmuesin shqiptar, Armando Broja, gjatë ndeshjes së sotme të Shqipërisë kundër Italisë në kuadër të Euro 2024.

Sulmuesi i Chelsea, Broja është shfaqur si një objektiv transferimi për gjigantët e Serie A, dhe sipas Sky Sport Italia, një skaut i kuqezinjve do ta shikojë 22-vjeçarin këtë mbrëmje gjatë debutimit të Shqipërisë në Euro 2024 kundër Italisë në Signal Iduna Park në Dortmund.

Broja pritet të startojë me sistemin 4-3-3 të Shqipërisë kundër Azzurrëve, duke bashkuar luajtur së bashku me fytyra të njohura me tifozët e Serie A, përfshirë Kristjan Asllanin e Interit dhe Berat Gjimshitit e Atalantës.

22-vjeçari shqiptar e kaloi sezonin e kaluar në huazim te Fulham, por shënoi vetëm dy gola në 27 paraqitje në të gjitha garat.

Ai ka kontratë me Chelsean deri në qershor të vitit 2028.

Sulmuesi i Bolognës, Joshua Zirkzee mbetet prioriteti i Milanit për sulmin dhe sipas Sky Sport Italia, kuqezinjtë mund të nënshkruajnë si sulmuesin holandez ashtu edhe Brojën.

Milani është i hapur për të paguar klauzolën prej 40 milionë eurosh të Zirkzee, por janë në bisedime me agjentin e tij Kia Joorabchian pasi nuk janë të gatshëm të paguajnë komision prej 15 milionë eurosh për të siguruar nënshkrimin e tij. /Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë

Radio Uskana - LIVE